SCREEN

Menu Style

Cpanel

Бібліотека – це одна з найважливіших ділянок роботи ліцею. Вона сприяє реалізації державної програми національної освіти і виховання учнів, вирішує це завдання своїми методами та засобами в загальному плані навчально-виховного процесу ліцею разом із педагогічним колективом. Основними завданнями бібліотеки є інформаційне забезпечення всіх аспектів навчально-виховного процесу у засвоєні програмних та факультативних знань учнів, виховання інформаційної культури,формування навичок пошуку інформації, удосконалення фахової майстерності викладачів та майстрів.
Наша книгозбірня працює над тим, щоб учні ставилися до бібліотеки як до не вичерпного джерела інформації, як до осередку,де не лише можна поповнити свої знання, але й відпочити, поспілкуватися з однокурсниками, однодумцями, висловити найнеймовірніші погляди з упевненістю, що вони не будуть осміяні чи заборонені.
Учні, які навчаються у ліцеї, і проживають у гуртожитку мають більше часу для пошуку необхідної інформації у нашій бібліотеці, тому що бібліотека знаходиться у гуртожитку. Для забезпечення читачів необхідною для навчально-виховного процесу літературою,постійно вивчаємо читацькі потреби.

З цього напрямку проводимо:

• індивідуальні бесіди з учнями для вивчення їхніх інтересів та інформаційних потреб;
  • анкетування учнів для виявлення читацьких потреб;
  • ознайомлюємо з новою навчально-методичною, художньою літературою, шляхом оформлення виставок, бібліографічних оглядів літератури.

Допомагаємо учням усвідомити, що книга не тільки матеріальна, а й духовна цінність, невіддільна від понять: Батьківщина, чесність, справедливість. З метою розвитку читацького інтересу проводимо тематичні огляди літератури.
У бібліотеці оформленні постійно діючі книжкові виставки й виставки до знаменних пам’ятних дат.
Теми виставок:

• « Книга - ключ до знань»;
  • « До знаменних і пам’ятних дат»;
  • « До Шевченківських днів »;
  • « Вплив куріння на організм людини»;
  • « Удар під Крутами »;
  • « Чорнобильські дзвони »;
  • « Україна та СНІД ».

Ці виставки заслуговують на увагу , як учнів так і викладачів та майстрів. Також навчаємо учнів критично ставитись до негативних рис людської поведінки, розвиваємо читацькі здібності, мислення, світогляд.
Бібліотекар залучає учнів до проведення загальноліцейних та гуртожиткових масових заходів, готує добірки літератури, питання до вікторини.

Інформаційна культура учня – це вміння правильно формувати свої запитання. Основне завдання роботи бібліотеки з учнями – формування в них ставлення до бібліотеки як до невичерпного джерела інформації, а також розуміння того, що в ній можна поповнити свої знання.

Ви тут: Головна Бібліотека